Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Beyin frekans teknolojisi, kişinin zihin gelişimini sağlamada veya problemlerini çözmede kendi kendine yardım edebileceği bir zihin programlama ve yönetim aracıdır. Bu yüksek teknolojinin kullanılmasında ki amaç, zihinsel dönüşümü etkili bir biçimde gerçekleştirmek ve böylece hem zihinsel hem de fiziksel problemleri çözümleyebilmektir.

Günlük hayatımızda beyin dalgaları kalıpları çok büyük önem taşımaktadır. Belirli zihinsel fonksiyonlar yine belirli beyin dalgaları ile doğrudan korelasyon içindedir. Bir insanın, beyin dalgalarına bakarak, o kişinin; yorgun, enerjik, konsantre, depresif, hayal kurma, kafası karışık, kızgın, endişeli veya bunun gibi yaygın rahatsızlıklar içinde olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Beyin frekans teknolojisinin kullanımıyla, beyin dalga kalıpları değiştirilerek yada uygun hale getirilerek çok geniş bir skalayı içine alan problemler büyük ölçüde azaltılabilmekte (ya da çözülebilmekte) ve beynin diğer bölümlerinin gelişmesi sağlanılabilmektedir. Kişiye problemine uygun olarak düzenlenmiş ses frekansları ve modülasyonlarının dinletilmesi yoluyla beyin dalga kalıpları uyarılmakta ve böylece zihnin içindeki olumsuz kalıplar etkili ve istenen bir biçimde değiştirilmektedir.

Zihinsel dönüşümü çok daha etkili bir hale getirmek için beyin frekans teknolojisi, gönderilen bilinçaltı mesajlarla desteklenmektedir. Hipnoz gibi yaygın bilinen psikolojik tekniklerde kişinin verilen mesajları kabul edecek duruma gelmesi için rahatlaması sağlanmalı ayrıca profesyonel bir kişi tarafından beyindeki olumsuz kalıplar gönderilen olumlu mesajlarla değiştirilmektedir. Beyin frekans teknolojisinin kullanımıyla, kişi profesyonel birinin desteği olmaksızın kendi kendine yardım edebilmekte ve zihinsel dönüşümünü gerçekleştirebilmektedir.

BFT yeni bir gelişme değil, arkasında yetmiş yıllık çalışmalar olan gelişmiş ve bilinen bir teknolojidir.

Beynindeki olumsuz inançlardan kurtulmak ve bunları olumlarıyla değiştirip hayata daha sağlıklı, dingin ve özgür bir zihin, beden ve ruhla devam etmek isteyen herkese hizmet etmektedir.

Beş ayrı ana başlık altında farklı sorunlara yönelik problemleri çözümlemektedir.

  • İş hayatında başarı: sosyal ilişkilerde zayıflık, enerji kaybı, stresle başa çıkamama, özgüven problemi vb
  • YKS ve LGS de başarı: Motivasyon eksikliği, kendine güven, konsantrasyon problemi, dikkat dağınıklığı, IQ arttırma vb
  • Çekiciliği arttırmak ve mutlu ilişkiler için: Sosyal ilişkilerde başarısızlık, iletişim problemi ve özgüven eksikliği vb
  • Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite problemlerinden kurtulmak
  • Migren ve baş ağrısından kurtulmak

Beyin programlama binlerce yıldır üzerinde çalışmalar,teoriler ve disiplinler geliştirilen, önceki dönemlerde daha çok budistler, hipnotistler yada psikoterapistler tarafından kullanılmış olan bir zihinsel yönetim metodudur. Beynimizde daha önceden yerleşmiş olan ve bilinçaltımızca yönetilen çeşitli zihinsel programlar vardır, fakat kişinin kendi istek ve iradesiyle varolan bu programları değiştirmesi ya da yeniden yapılandırması mümkündür. Yani, beyin programlamada amaç; kişinin istemediği düşünce ve davranış kalıplarından uzaklaşarak bunları istediği zihinsel kalıplarla değiştirmek, kötü bir alışkanlıktan kurtulmak ya da zihinsel kapasitesini arttırmak olabilir. Günümüzde bu dönüşümü gerçekleştirmek için profesyonel bir yardım almaksızın kişinin kendi kendine yardım edebilmesi, beyin frekans teknolojisiyle mümkün kılınabilmektedir.

Birçok zihinsel program küçük yaşta şekillenmektedir. 7-8 yaşına kadar beyin dalgaları daha çok delta ve teta düzeyinde çalışmaktadır ve bu düzey kişinin çok kolay etki altında kalabildiği ve kendisine söylenenleri ya da yapılanları en fazla içselleştirip, kabul ettiği bir seviyedir. İşte bu noktada, beyin frekans teknolojisi ile beynin işleyiş seviyesini yönetip yerleşik olan zihin kalıplarını yenileriyle değiştirmek ve zihni yeniden programlamak mümkündür. Beyin tıpkı bir bilgisayar gibidir, içinde birçok düşünce, duygu, inanç, yargı ve davranış kalıpları saklıdır ve bu programlar beyin tarafından yönlendirilir. Ve beynin kullanıcısı olarak kişi, tüm bu programları yönetmekte ve değiştirmekte kontrol sahibidir. Fakat bu dönüşümü gerçekleştirecek olumlu mesajların beyin tarafından kabul edilebilmesi için beynin aktif çalışma halinden çıkarılıp, mesajları kolaylıkla içselleştirebileceği bir dalga düzeyine indirilmesi sağlanmalıdır. Ancak yetişkinlerde bu seviyeye uyku hali dışında inmek için zihinsel programlama araçlarına ihtiyaç vardır ve günümüzde bu programlama beyin frekans teknolojisiyle başarıyla sağlanmaktadır.

Hipnoz gibi diğer zihinsel değişim ve gelişim amaçlayan metotlar zihinsel programlamada olumlu dönüşüm mesajları ve sözlü yönlendirme yapmaya ihtiyaç duyarken beyin frekans teknolojisinde olumlu dönüşüm mesajları sadece etkiyi arttırmak için isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır. Yani, beyin frekans teknolojisinde, kişiye tanımlanmış sorununa uygun olarak düzenlenmiş frekansların yalnız başına dinletilmesi de yeterli olmaktadır. Bu frekansların beyin dalgalarına doğrudan etki etmesi ile kişisel dönüşüm çok daha rahat ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Düşünceyle yaratılan tüm psikolojik ve fiziksel problemlerin çözümünde kullanılmaktadır. Dünyada kullanım alanı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır:

Kişinin sosyal ortamlarda ya da ilişkilerinde yaşadığı problemlerde; doğru iletişim kuramama yada sürdürememe,özgüven eksikliği, sosyalleşememe, kendini ifade edememe, motivasyon eksikliği, depresyona yatkınlık vb., kişinin eğitim ve iş hayatında yaşadığı başarısızlıklarda, baş ağrısı ve migren, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, uykusuzluk,kronik yorgunluk, kilo ve stresle başa çıkamama gibi tanımlananan problemlerde kullanım alanı yaygınlaşmaktadır.

DNLP ve davranış bilimleri uzmanı Banu Gökcül, dünyada 70 yıldır 172 ülke tarafından kullanılan ve en etkili beyin programlama yöntemlerinden biri olan beyin frekans teknolojisini, günlük hayatın stresi ve keşmekeşi içinde hızlanan ve olumsuz inançlarla beslenerek kendi doğal dengesinden uzaklaşan zihinleri, ihtiyacı olan dengeye ve dinginliğe kavuşturmak için hazırlamıştır. Bu tekniğin kendisi ve çevresi üzerindeki etkileri ve bireysel deneyimleri, bu kişisel gelişim CD serisini hazırlamasında önemli rol oynamıştır.